Zmiana sposobu licencjonowania KeyShot

Wraz z wydaniem KeyShot 11 wszystkie nowe licencje będą sprzedawane jako subskrypcja, co zmniejsza koszt początkowy do modelu pay-as-you-go. Okres subskrypcji wynosi zazwyczaj jeden rok, w którym użytkownicy otrzymują:

  • Wszystkie główne wydania i poprawki KeyShot
  • Dostęp do ekskluzywnych funkcji dostępnych tylko w ramach subskrypcji, takich jak przeglądarka internetowa (wymaga dodatkowego   modułu internetowego KeyShot )
  • Licencjonowanie samoobsługowe, umożliwiające użytkownikom aktywowanie i dezaktywowanie maszyn z systemem KeyShot
  • Wsparcie telefoniczne i e-mailowe z opcjami zdalnego pulpitu od członków KeyShot 

Tak, wszelkie licencje wieczyste, które zostały wcześniej zakupione dla dowolnej wersji KeyShot, będą nadal działać jak poprzednio.

KeyShot Personal Edition to oferta dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji, która zastępuje KeyShot HD.

  • KeyShot Personal Edition to bardziej podstawowa wersja KeyShot przeznaczona dla freelancerów i użytkowników indywidualnych.
  • Ogranicza się do jednej maszyny instalacyjnej na raz i jednego zakupu/nazwanego użytkownika/konta.
  • Użytkownicy nie mogą dodawać modułów, takich jak  KeyShot Web  lub  Rendering sieciowy  z  Personal Edition
  • Wykorzystuje licencje samoobsługowe, umożliwiając użytkownikom aktywowanie i dezaktywowanie maszyn z systemem KeyShot.
  • Nie ma wsparcia telefonicznego i e-mailowego, jednak użytkownicy mogą skorzystać z forów KeyShot w celu uzyskania pomocy.

KeyShotHD został zastąpiony  Personal Edition,  aby lepiej dostosować się do potrzeb niezależnych klientów.

Użytkownicy, którzy mają wykupiony maintenance dla KeyShot HD, mogą nadal aktualizować swoje oprogramowanie w 2022 roku.

Nie. Wszystkie licencje subskrypcyjne są takie same niezależnie od regionu

Tak, ponieważ oferta subskrypcji KeyShot jest powiązana z logowaniem w chmurze, użytkownicy będą mieli możliwość samodzielnego zarządzania aktywacją licencji, dzięki czemu użytkownicy mogą przenosić swoje licencje z jednego komputera na drugi bez kontaktowania się z pomocą techniczną.

Dodatkowo, użytkownicy subskrypcji z  modułem KeyShot Web mogą wykorzystywać przeglądarkę  KeyShot Web Viewer  do publikowania i udostępniania swoich plików KeyShot online.

W ciągu kilku kolejnych wersji do oferty Subskrypcji zostaną dodane dodatkowe funkcje oparte na chmurze.

Tak, formaty plików dla wszystkich wersji KeyShot (z wyjątkiem  wersji edukacyjnych) są ze sobą wymienne.

Podobnie jak w przypadku każdej wcześniejszej wersji KeyShot, starsze wersje nie mogą otwierać plików utworzonych w nowszych wersjach (tj. KeyShot 9 nie może otworzyć pliku KeyShot 11)

Możesz korzystać z subskrypcji KeyShot Pro na 1 komputerze jednocześnie i włączyć ją na maksymalnie 3 komputerach. 

Włączenie urządzenia oznacza, że ​​nie musisz się logować za każdym razem, gdy uruchamiasz KeyShot.

Strona  Moje produkty  na Twoim koncie w chmurze poinformuje Cię o liczbie aktywnych i włączonych stanowisk.

KeyShot musi być online po uruchomieniu KeyShot i będziesz musiał zalogować się na swoje konto w chmurze za pierwszym razem, aby skorzystać z licencji subskrypcyjnej. Po pierwszym zalogowaniu KeyShot powinien mieć dostęp do Internetu przynajmniej raz na 7 dni, aby odnowić przyznanie licencji. Po 7 dniach pracy w trybie offline KeyShot poprosi o zamknięcie wszystkich plików i wyjście do czasu odnowienia przyznanej licencji.

Tak, technicznie możesz mieć obie wersje na tym samym komputerze, jednak uruchamianie dwóch wersji KeyShot w tym samym czasie na jednym komputerze nie jest wskazane i może spowodować nieoczekiwane wyniki i/lub utratę danych.

Tak, subskrypcja nie wymaga odinstalowania starszych licencji wieczystych i będzie nadal działać, jednak, jak wspomniano powyżej, nie zalecamy jednoczesnego uruchamiania tej wersji.

W początkowym okresie z użytkownikami skontaktuje się przedstawiciel handlowy w celu odnowienia subskrypcji. W miarę wdrażania dodatkowych samozarządzających się narzędzi licencyjnych użytkownicy będą mogli automatycznie odnawiać licencję.

Nie. KeyShot powiadomi Cię o nowej wersji, gdy będzie dostępna, ale Ty zdecydujesz, kiedy ją zainstalować. Możesz uruchomić wersje przed najnowszą, jeśli chcesz, jednak w przypadku najnowszych poprawek błędów i aktualizacji zabezpieczeń zalecamy uruchomienie najnowszej wersji. Dopóki Twoja subskrypcja jest aktywna, będziesz otrzymywać najnowsze aktualizacje, które oprócz poprawek błędów zapewnią zgodność z najnowszymi sterownikami i obsługą systemu operacyjnego. 

Tak, w przypadku produktu KeyShot Pro wsparcie telefoniczne i e-mail jest wliczone w cenę.

W  dowolnym momencie możesz dodać dodatkowe moduły, takie jak  KeyShotWeb  lub  KeyShot Network Rendering do licencji KeyShot Pro. 

Dotychczasowe usługi  renderowania sieciowego  i  KeyShot Web  będą nadal działać z licencjami wieczystymi KeyShot, jednak funkcje chmury, takie jak zarządzanie licencjami, nie będą dostępne.

Jeśli masz subskrypcję KeyShot Pro, będziesz potrzebować subskrypcji KeyShot Web, aby uzyskać dostęp do przeglądarki internetowej i uzyskać dodatkowe aktualizacje funkcji.

Nie. Obecnie wszystkie plany cenowe są ustawione na płatność roczną.