Jak używać KeyShot Web Viewer

KeyShot Web Viewer zapewnia doskonałą platformę do komunikowania potrzeb CMF i pomaga finalizować projekty zarówno interesariuszom jak i organizacjom. Umożliwia nie tylko kompresowanie interaktywnych scen do dystrybucji, lecz także umożliwia dołączanie dokumentacji pomocniczej i przeglądanie sceny AR/VR w celu holistycznej prezentacji projektu.

Przygotuj projekt do przesłania do przeglądarki KeyShot Web Viewer

Po ukończeniu pracy nad sceną, w tym wszelkich niezbędnymi materiałami, konfiguracjami, komponentami, kamerami i środowiskami, nadszedł czas, aby przesłać scenę do przeglądarki KeyShot Web Viewer.

Aby otworzyć okno przesyłania Web Viewer, znajdź przycisk przeglądarki internetowej na pasku narzędzi (klawisz T). Otworzy się wówczas okno przesyłania, w którym będziesz mógł ustawić preferencje przesyłania Web Viewer, w tym nazwać scenę i dodać hasło.

Ustaw jakość prezentacji

Możesz wybrać pomiędzy trzema ustawieniami jakości. Jeśli najważniejsza dla Ciebie jest wydajność, wybierz ustawienie wstępne Najlepsza wydajność. Jeśli to jakość ma najwyższy priorytet, wybierz ustawienie wstępne Wysoka jakość. Jednak w większości przypadków zalecamy użycie domyślnego ustawienia wstępnego Zbalansowany dla sceny o stosunkowo wysokiej jakości, której ładowanie nie trwa zbyt długo. Jeśli chcesz jeszcze dokładniej dostosować ustawienia jakości, możesz to zrobić w sekcji Zaawansowana jakość.

Dołącz obrazy

Aby dołączyć obrazy pomocnicze, możesz udostępnić pliki z komputera, korzystając z opcji Przeglądaj pliki lub przeciągając je i upuszczając na listę obrazów. Możesz także renderować obrazy z wcześniej ustawionych kamer, zaznaczając pole wyboru Renderuj obrazy nieruchome z mojej listy kamer. Pozwala to na automatyczne dołączanie wysokiej jakości renderingów do obsługi Twojej sceny bez konieczności osobnego renderowania i lokalizowania każdego obrazu.

Aktywuj rozszerzoną rzeczywistość

Tuż pod listą obrazów zobaczysz opcje rozszerzonej rzeczywistości. Jeśli chcesz zobaczyć swoją scenę w AR na iOS, musisz zaznaczyć dedykowane pole wyboru, aby upewnić się, że jest ona uwzględniona w przesłanej scenie.

Wyświetl przechowywanie w chmurze

I wreszcie, tuż pod tą sekcją znajdziesz wskaźnik pamięci pokazujący, ile z dostępnych 10 gigabajtów dołączonej pamięci KeyShot Cloud Drive pozostało Ci na koncie KeyShot.

Prześlij i przeglądaj online

W tym momencie, jeśli czujesz się komfortowo z ustawieniami sceny i jesteś gotowy do przesłania, wybierz przycisk Prześlij, a KeyShot rozpocznie przetwarzanie sceny, wypali tekstury i jeśli wybrano, wyrenderuje wszystkie obrazy z zapisanych kamer. Po zakończeniu, u dołu okna pojawi się link, z pomocą którego możesz śledzić lub udostępnić swoją scenę online.

Wyświetl zapisane sceny KeyShot Web Viewer

Aby wyświetlić wcześniej utworzoną scenę Web Viewer, znajdź scenę w KeyShot, klikając przycisk Cloud Library na pasku narzędzi w lewym dolnym rogu KeyShot. Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto KeyShot, przejdź do karty Moje sceny, gdzie znajdziesz link do swojej sceny. Możesz również odwiedzić stronę cloud.keyshot.com i uzyskać dostęp do karty Moje sceny za pośrednictwem biblioteki opartej na przeglądarce.

Jak poruszać się po przeglądarce KeyShot Web Viewer

Po przesłaniu i otwarciu, scena powinna być widoczna na środku okna przeglądarki. W prawym dolnym rogu okna znajdziesz wszelkie dołączone konfiguracje komponentów, dołączone multimateriały, a także wszelkie zapisane kamery i środowiska. Wybieranie poszczególnych przycisków pozwoli Ci przeglądać te elementy wymienione w każdej kategorii.

W lewym górnym rogu okna przeglądarki znajdziesz menu hamburger, które po wybraniu udostępnia szereg narzędzi do interakcji z Web Viewer. Znajdziesz tutaj indywidualne narzędzia do ustawień kamery, a także przycisk wydajności i narzędzie do zrzutów ekranu. Na samym dole tej listy znajduje się karta Obrazy, która umożliwia przeglądanie dowolnych obrazów lub renderingów, które uwzględniłeś w KeyShot Web Viewer.

I wreszcie, w prawym górnym rogu okna przeglądarki znajdują się dwa przyciski umożliwiające oglądanie sceny w AR lub VR.

Jak przeglądać załączone obrazy i renderingi

Jak wspomniano powyżej, aby wyświetlić wszystkie zdjęcia, które zostały przesłane do Web Viewer, znajdź kartę Obrazy w menu hamburger w lewym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz kartę, aby otworzyć przeglądarkę obrazów. Po otwarciu będziesz mógł przełączać się pomiędzy dołączonymi renderingami lub zdjęciami pomocniczymi. Po zakończeniu przeglądania obrazów znajdź tę samą kartę Obrazy w menu hamburger i ponownie wybierz kartę, aby wrócić do Web Viewer.

Jak przeglądać sceny w AR i VR

Aby wyświetlić sceny z aplikacji KeyShot Web Viewer w trybie AR lub VR, znajdź przyciski AR i VR w okolicy prawego górnego rogu okna przeglądarki. Po wybraniu postępuj zgodnie z dostarczonymi instrukcjami dla preferowanego urządzenia.

Jeśli planujesz oglądać swoje sceny w AR dla iOS, przed przesłaniem sceny musisz zaznaczyć pole wyboru AR dla iOS. Jeśli korzystasz z Androida, będziesz mógł otworzyć scenę, skanując dostarczony kod QR.

Po zeskanowaniu kodu QR i otwarciu go na urządzeniu mobilnym znajdź przycisk AR w pobliżu prawego górnego rogu okna mobilnego i naciśnij go, aby otworzyć scenę z przeglądarki AR na urządzeniu.

Teraz jesteś już gotowy do użycia przeglądarki KeyShot Web Viewer

Niezależnie od tego, czy udostępniasz swoje sceny wewnątrz firmy w celu informowania o postępie projektu, czy też chcesz wysłać informacje o projekcie i inne niezbędne specyfikacje produkcyjne do interesariuszy na całym świecie, KeyShot Web Viewer może Ci w tym pomóc.