Jak korzystać z opcji EXR Output w KeyShot 2023

KeyShot 2023 zapewnia wiele nowych funkcjonalności, w tym wielowarstwowe wyjście EXR do przetwarzania końcowego. Jeśli kiedykolwiek chciałeś drukować pliki wielowarstwowe, ale nie korzystałeś z ekosystemu Adobe, masz szczęście: opcja EXR jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, a nauczenie się jej obsługi zajmie tylko dwie minuty.

Korzystanie z wielowarstwowego wyjścia EXR

Dane wyjściowe EXR można znaleźć w Ustawieniach wyjściowych w oknie renderowania. Kliknij menu rozwijane Format i wybierz EXR z menu.

Jeśli jesteś użytkownikiem programu Photoshop lub jesteś zaznajomiony z przetwarzaniem danych wyjściowych PSD, EXR jest w zasadzie tym samym, lecz spakowany jest w bardziej powszechnie akceptowanym formacie pliku, który pasuje do szerszego zakresu procesów post-processingowych.

Gdy już wybierzesz opcję output do formatu EXR z menu rozwijanego, zauważysz, że na dole sekcji Warstwy i Przejścia pojawi się pole wyboru Utwórz plik wielowarstwowy (Create Multi-Layer File). Włączenie tej opcji spowoduje osadzenie renderowanych warstw i przejść wewnątrz twojego pliku EXR.

W tym momencie możesz kontynuować renderowanie swojej sceny tak, jak robisz to zwykle. Następnie znajdziesz swój wyrenderowany plik EXR w wyznaczonym katalogu renderów i otworzysz go tam do post-processingu.

Kilka uwag na temat plików EXR:

  • W zależności od programu, który używasz do post-processingu swoich renderów, może być konieczne zainstalowanie wtyczki umożliwiającej wyświetlanie wyeksportowanych warstw.
  • Pliki EXR są znacznie mniejsze w porównaniu z plikami PSD, co może być korzystne nawet dla użytkowników programu Photoshop.

Jeżeli szukasz bardziej uniwersalnego formatu wyjściowego lub po prostu czegoś mniejszego i łatwiejszego w zarządzaniu, wypróbuj wyjście EXR z programu KeyShot.

Zobaczmy Twoją pracę!

Byłoby nam niezmiernie miło zobaczyć, Twoją pracę stworzoną dzięki tej wskazówce. Odwiedź nową społeczność internetową KeyShot Luminaries, aby zobaczyć, co tworzą inni i podzielić się własną pracą. A jeśli masz sugestię dotyczącą innej wskazówki, odezwij się do nas.