KeyShot 2023.3: Przepływ pracy kolorów ułatwiający tworzenie niepowtarzalnych wizualizacji

Czy kochasz eksperymentować z kolorami? Co powiesz na możliwość pracy z nimi szybciej i bardziej elastycznie niż kiedykolwiek wcześniej? Mamy przyjemność zaprezentować KeyShot 2023.3, który wprowadza kilka uaktualnień, zmieniając sposób pracy z kolorami na bardziej intuicyjny i efektywny. Nowy tryb wydajności GPU, udoskonalenia w oświetleniu i wiele innych udogodnień sprawią, że twoja praca stanie się przyjemniejsza i bardziej produktywna. Sprawdź, co nowego!

Oddzielne instancje kolorów

Dotychczas kolory były powiązane z różnymi funkcjami w KeyShot, takimi jak materiały, otoczenia czy style obrazu. Jednak teraz rozwijamy koncepcję pracy z kolorem, oddzielając instancje kolorów od konkretnych funkcji. Dzięki temu aktualizacje w instancji koloru automatycznie odnoszą się do wszystkich materiałów używających tej samej instancji.

Jak to zrobić:

  1. Przeciągnij i upuść kolor z biblioteki do sceny.
  2. Nadaj kolorowi nazwę w oknie wyboru koloru.
  3. Teraz możesz użyć tego koloru w innych miejscach w scenie, poprzez przeciągnięcie go z biblioteki lub wybór z listy istniejących kolorów.

Wielokolory

Nowość to również pojęcie „Wielokolorów”, które działają podobnie do Wielomateriałów, umożliwiając wykorzystanie listy różnych instancji kolorów w całej scenie.

Jak to zrobić:

  1. Zlokalizuj okno wyboru koloru w ustawieniach materiału.
  2. Obok nazwy wielokoloru znajdziesz ikonę próbki, która otwiera menu rozwijane z istniejącymi wielokolorami. Możesz wybrać wielokolor, który chcesz powiązać z tym rozwijanym menu. Możesz również odłączyć go, jeśli już jest powiązany.

Tryb Koloru

Jeśli chcesz skupić się wyłącznie na kolorach w scenie, Tryb Koloru pozwala na ukrycie większości funkcji w interfejsie użytkownika, skupiając uwagę na bibliotekach kolorów, kombinacjach i wielokolorach.

Ulepszenia kolorów i wiele więcej

Oprócz powyższych, KeyShot 2023.3 wprowadza również:

  • Bibliotekę Naturalnych Systemów Kolorów (NCS), opartą na ludzkiej percepcji kolorów.
  • Wsparcie dla Coloro – darmowej i naukowo dokładnej biblioteki kolorów.
  • Automatyczną optymalizację kolorów z dostosowaniem do standardowych profili kolorów używanych na komputerach.
  • Aktualizacje dotyczące kolorów RAL i dopasowania kolorów PANTONE.

Nowy Tryb Wydajności GPU


Oczywistym celem każdego artysty 3D jest uzyskanie płynnego i szybkiego doświadczenia renderowania, zwłaszcza podczas pracy z wydajnymi grafikami. W KeyShot 2023.3 wprowadzamy nowy Tryb Wydajności GPU, który towarzyszy Trybowi CPU, oferując niezrównaną szybkość i wydajność renderowania.

Nowa opcja Trybu Wydajności GPU jest kluczowym ulepszeniem dla osób, które cenią sobie efektywność pracy. Teraz użytkownicy mogą cieszyć się znaczącym przyspieszeniem ładowania scen, dynamicznego podglądu w czasie rzeczywistym oraz szybszymi procesami renderowania. Wydajność renderowania może być nawet ponad dwukrotnie szybsza niż wcześniej, co stanowi znaczący skok w kierunku osiągnięcia wydajności bez kompromisów w jakości wizualizacji.

Zaprojektuj z KeyShot Colorway 2023

Doświadczony kreatywnie z kolorami w KeyShot 2023.3! Stwórz wiele wersji tej samej sceny, wykorzystując bogate biblioteki kolorów. Weź udział w wyzwaniu projektowym KeyShot Colorway 2023, gdzie trzy najlepsze prace będą nagrodzone rocznym dostępem do KeyShot Pro, kursami mistrzowskimi i innymi atrakcyjnymi nagrodami. Szczegóły wyzwania znajdziesz na naszej stronie.

Z KeyShot 2023.3 Twoja kreatywność w kolorze osiągnie nowy poziom! Przyłącz się do nas i eksploruj możliwości tworzenia wspaniałych wizualizacji już teraz!