5 skrótów klawiszowych w KeyShot, które musisz znać.

Istnieje wiele sposobów na usprawnienie pracy w KeyShot. Dziś przejrzymy listę 5 najbardziej pomocnych skrótów klawiszowych, aby pomóc Ci zarządzać sceną i wydajniej pracować z modelami oraz materiałami. Sprawdź czy znasz skróty klawiszowe KeyShot!

Czym są skróty klawiszowe KeyShot?

Klawisze skrótu to skróty dla niektórych poleceń KeyShot, które można wywołać przez wciśnięcie klawisza lub kombinacji klawiszy. Opanowanie korzystania z klawiszy skrótu w KeyShot uzupełni i przyspieszy przepływ pracy w KeyShot. Sprawdź skróty klawiszowe i o odpowiadające im funkcje, naciskając klawisz K na PC lub Mac. Aby dostosować klawisze skrótów, wybierz Dostosuj / Szczegóły … , następnie wybierz Skróty klawiszowe. Możesz także dostać się do edycji skrótów klawiszowych wybierając kolejno: Edycja, Właściwości, Skróty klawiszowe (dla Windows), lub KeyShot, Właściwości, Skróty klawiszowe (dla macOS).

Wyświetlacz Przezierny – HUD (klawisz H)

Dla naszego pierwszego skrótu, pokażmy trochę informacji o naszej scenie. Naciśnij klawisz H na klawiaturze. Spowoduje to aktywację wyświetlacza przeziernego w lewym górnym rogu. Zawiera on bardzo cenne informacje o systemie oraz scenie, w tym liczbę klatek na sekundę, rozdzielczość, ogniskowa, czas renderowania, próbki itp. Informacje te mogą być przydatne do oceny wydajności sceny lub przygotowania jej do ostatecznego renderowania. Jeśli chcesz wyłączyć HUD, ponownie naciśnij klawisz H.

Narzędzie przemieszczenia (Ctrl / Cmd + D)

Mamy tutaj szybki sposób na przenoszenie części w scenie. Kliknij na element, który chcesz przenieść, a następnie zastosuj skrót Ctrl + D w systemie Windows lub Cmd + D na Mac. Spowoduje to uaktywnienie Narzędzia Przemieszczania. Jeśli nie wybrałeś wcześniej części, ta kombinacja klawiszy aktywuje okno dialogowe, w którym możesz wskazać część lub części, które chcesz przenieść. Jest to bardzo wygodny skrót, ponieważ nie musisz przechodzić do karty Scena, aby znaleźć część do przeniesienia.

Etykiety i tekstury detaliczne (Ctrl / Cmd + Alt)

Trzeci skrót klawiszowy jest przydatny podczas przeciągania i upuszczania materiałów. Jeśli twój model ma teksturę i / lub etykietę, którą chcesz zachować, ale musisz zmienić materiał z farby na plastik, przytrzymaj ALT, aby zachować tekstury i / lub przytrzymaj CTRL lub CMD, aby zachować etykiety. Model przyjmuje nowy materiał, ale zachowuje teksturę i etykietę. Dodatkowo, jeśli jesteś użytkownikiem KeyShot Pro, możesz przytrzymać klawisz Shift, aby dodać materiał jako sub-materiał, co jest również bardzo pomocne.

Izoluj wybrane węzły (klawisz C)

Użytkownicy KeyShot Pro mają dwa ważne skróty klawiszowe dla Grafu Materiału KeyShot. Po pierwsze, gdy pracujesz z różnymi węzłami i chcesz wyizolować określony węzeł, aby zobaczyć, jaki wpływ ma on na część, naciśnij klawisz C. Pokazane zostają właściwości tylko wybranego węzła, dzięki czemu można go w razie potrzeby wydzielić i dostosować.

Wykonaj geometrię (Alt + G)

Kiedy stosujesz materiał Fuzz lub używasz innego węzła geometrii, często dokonujesz aktualizacji ustawień i chcesz zobaczyć swoje zmiany w widoku w czasie rzeczywistym. Jeśli naciśniesz Alt + G, KeyShot zaktualizuje model i pozwoli uniknąć konieczności klikania przycisku Wykonaj węzeł geometrii.

To 5 użytecznych skrótów klawiszowych ułatwiających pracę, ale to nie wszystko. Jak wspomnieliśmy wcześniej, naciśnij klawisz K, aby wyświetlić całą listę skrótów klawiszowych, zapisz obraz i go wydrukuj lub wybierz Dostosuj / Szczegóły … aby edytować dowolny z tych skrótów według własnego uznania. Aby dowiedzieć się więcej o skrótach klawiszowych KeyShot, zajrzyj do przewodnika KeyShot.

Co możesz stworzyć?

Chcielibyśmy zobaczyć, co tworzysz wykorzystując tę wskazówkę. Odwiedź Forum KeyShot, aby zobaczyć, co tworzą inni oraz pochwal się własną pracą.