Nowości w KeyShot 5

KeyShot Co nowego 5 KS Cloud

KeyShot Cloud

Pobieraj i dziel się ulubionymi zasobami KeyShot. KeyShot Cloud jest biblioteką online, z której możesz pobierać nowe zasoby, i dzielić się z innymi swoimi własnymi pomysłami. Otwarcie KeyShot Cloud umożliwia proste pobieranie zasobów, na zasadzie przeciągnij i upuść, do własnej lokalnej Biblioteki.

Ekran Powitalny

Szybszy dostęp do aktualnych zadań i nowości w KeyShot. Po uruchomieniu programu nowe menu zapewni dostęp do ostatnio otwieranych scen. Najnowsze informacje KeyShot, nowości i wybrane elementy z KeyShot Cloud są pokazane po lewej stronie okna.

KeyShot Co nowego 5 Ekran powitalny

Wstążka

Nowe menu zapewniające szybki dostępu do najbardziej popularnych narzędzi i preferencji. Ze wstążki można w łatwy sposób ustawić liczbę używanych rdzeni procesora, przełączać zestawy scen oraz kontrolować kamery. Ponadto zapewniono szybki dostęp do materiałów, Edytora HDRI, trybu NURBS, trybu wydajności i kreatora KeyShot XR.

KeyShot Co nowego 5 wstążka

Zakładka Ulubione

Nowa zakładka ulubione pozwala użytkownikom na tworzenie kolekcji i uzyskanie szybszego dostępu do ulubionych zasobów. W oknie, zlokalizowanym w Bibliotece KeyShot, użytkownicy mogą tworzyć kolekcje zasobów dla konkretnych scen, które tworzą.

KeyShot Co nowego 5 Zakładka ulubione

Wyświetlanie materiałów

Obejrzyj materiały jeszcze dokładnej przed dodaniem ich do modelu. Wyświetlanie materiałów zostało ulepszone, tak aby jeszcze dokładniej obejrzeć tekstury, przeźroczystość, cienie oraz załamania i odbicia.

KeyShot Co nowego 5 wyswietlanie miateriałów
KeyShot Co nowego 5 Duplikowanie

Duplikowanie

Duplikuj części w KeyShot bez zwiększania rozmiaru pliku. Duplikowanie części jest dostępne w formie narzędzia Wzoru. Każda kopia może być traktowana odrębnie dla szybkiego edytowania, lub dodawania materiałów. W każdej chwili jednak wszystkie mogą zostać zaktualizowane jednocześnie.

Zachowaj Tekstury i Etykiety

Zmieniaj materiały z jednoczesnym zachowaniem tekstur i etykiet. Podczas przypisywania materiałów z biblioteki do części, w oknie czasu rzeczywistego, prosta funkcja pozwala zachować tekstury i/lub etykiety, które wcześniej zastosowano do części.

KeyShot Co nowego 5 Zachowaj tekstury i etykiety

Nowe Tekstury Proceduralne

Jeszcze więcej dostępnych tekstur dla doskonałego wyglądu części. Siedem nowych tekstur proceduralnych zostało dodanych do KeyShot. Zawiera się w tym Szczotkowanie, Struktura komórkowa, Splot Tkaniny, Gradient Kolorów, Splot Włókna i Szkic.

KeyShot Co nowego 5 Nowe tekstury proceduralne

Edytor Obrazów

Dopasuj wygląd obrazu w trakcie renderowania. Nowe opcje edycji pozwalają na edytowanie ekspozycji, kolorów i dodawanie efektów podczas renderowania Twojego obrazu. Zapisz i kontynuuj aby stworzyć kolejne wersje obrazu.

KeyShot Co nowego 5 Edytor obrazów

Wydajność

Renderuj, twórz animacje i pracuj z dużymi scenami szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Znacząca poprawa wydajności pracy z dużymi scenami do 125% jest teraz możliwe dzięki optymalizacji silnika KeyShot.

KeyShot Co nowego 5 Wydajnosć
KeyShot Co nowego 5 Animacja zanikania

Animacja Zanikania

Stwórz animację, która powoduje zmianę poziomu przeźroczystości elementu, określając zakres zmiany. Dopasuj opcję przeźroczystość części, lub grup części i ciesz się nową animacją zanikania.

Motion Blur

Twój model w ruchu. KeyShot Motion Blur wprowadza rzeczywisty podgląd ruchu dodanego do modeli, tam gdzie ruch jest rozmyty.

KeyShot Co nowego 5 Monior blur

Właściwości Animacji

Dostosuj szybciej swoją animację. Nowe okno Właściwości zlokalizowane jest na osi czasu animacji, gdy jest ona wybrana. Właściwości animacji wyświetlają ustawienia dostępne dla wszystkich typów Animacji.

KeyShot Co nowego 5 właściwości animacji

Zmiana kamery w Animacji

Przełączaj kamery w animacji całkowicie automatycznie. Użytkownicy dodatku animacja w KeyShot mogą teraz tworzyć animacje z automatyczną zmianą kamery, aby w łatwy sposób zmieniać, np. kąt patrzenia bez konieczności łączenia ze sobą osobnych animacji.

KeyShot Co nowego 5 Zmiana kamery w animacji

NURBS Śledzenie promieni (Pro)

Import danych NURBS z ulubionego systemu modelowania zapewnia teraz dokładniejsze odwzorowanie geometrii z gładszymi krawędziami, dla jeszcze lepszych wizualizacji.

KeyShot Co nowego 5 nurbs śledzenie promieni PRO

System Sun & Sky (Pro)

Nowy system Sun & Sky służy do automatycznego tworzenia odwzorowania oświetlenia w danym punkcie geograficznym. Ustawienie lokalizacji razem z wyborem dnia, godziny i stopnia zamglenia pozwala na tworzenie nielimitowanej ilości scenariuszy pory dnia.

KeyShot Co nowego 5 System sun and sky
Dopasowywanie Perspektywy (Pro)

Dopasowywanie perspektywy w czasie rzeczywistym, które ułatwia proces dopasowywania modelu do tła. Przy pomocy prostych kierunkowych linii pomocniczych, KeyShot pozwala na dwupunktowe, lub trzypunktowe dopasowane perspektywy bezpośrednio w oknie podglądu czasu rzeczywistego.

KeyShot Co nowego 5 Dopasowywanie perspektywy PRO
Zestawy scen (Pro)

Wszystkie Twoje sceny w jednym miejscu, z wieloma różnymi ustawieniami i kamerami. Zestawy scen dają możliwość by mieć dostęp do wszystkich wersji modelu i wszystkich widoków w jednym pliku. Możesz aktywować lub dezaktywować części, zmieniać kamery i ustawienia, a następnie przeglądać wyniki za pomocą szybkiego skrótu klawiszowego.

KeyShot Co nowego 5 Zestawy scen PRO
Format zapisu ZPR/STL (Pro)

Wsparcie dla najbardziej popularnych plików wejściowych drukarek 3D. Z możliwością tworzenia zarówno plików STL jak i ZPR, jesteś o krok bliżej do fizycznego modelu.

KeyShot Co nowego 5 format zapisu zpr stl pro
Edytor HDRI (Pro)

Edytor HDRI czasu rzeczywistego oferuje teraz więcej możliwości dopasowania opcji HDRI i oświetlenia, w tym nowy system Sun & Sky do tworzenia odwzorowania oświetlenia w danym punkcie geograficznym. Edytor HDRI jest dostępny z wszystkimi licencjami KeyShot Pro.

KeyShot Co nowego 5 Edytor hdri PRO

Dodatkowe funkcje

 • Interfejs użytkownika
  Interfejs użytkownika KeyShot został całkowicie uproszczony, aby zapewnić bardziej przejrzysty i szybszy dostęp do obszaru Projektu, Biblioteki, Animacji oraz okna KeyShot Cloud
 • Ułożenie okien
  Okna Projektu i Biblioteki mogą być teraz nałożone na siebie lub ułożone obok siebie, możliwa jest opcja dokowania okna poprzez dwukrotne kliknięcie tytułu okna.
 • Geometria jednym kliknięciem
  Nowe menu Edycji z opcjami geometrii. Umieść modele w zasobach KeyShot 5, w folderze Modele, aby pojawiły się w menu Dodaj geometrię.
 • Ustawienia jednostki sceny
  Po wyborze opcji Ustaw jednostki sceny z menu Edycja, pojawi się nowe okno aby potwierdzić zmianę i wybrać czy jednostki mają zostać przekonwertowane czy skorelowane.
 • Kolory Pantone
  Próbki kolorów Pantone są aktualizowane z Pantone.
 • Tekstury Mold-tech
  Tekstury Mold-Tech są teraz aktualizowane i dostępne w KeyShot Cloud.
 • Sørenson Leathers
  KeyShot jest unikalnym oprogramowaniem reprezentującym całą linię skórzanych materiałów Sorenson Leathers, dostępnych w KeyShot Cloud.
 • Karty Projektu i Biblioteki
  Kliknięcie prawym klawiszem myszy na zakładce pozwala na włączenie lub wyłączenie tekstu lub ikon. Zakładki dopasowują się również do szerokości okna.