Jak zespół Hyperloop wykorzystuje KeyShot do wizualizacji swoich projektów?

Delft Hyperloop to neutralny dla klimatu, skalowalny system przeznaczony do transportu pasażerów z prędkością ponad 1000 km/h. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zespół DH05 z Uniwersytetu Technologicznego w Delft pracował nad udowodnieniem technicznej oraz komercyjnej wykonalności koncepcji Hyperloop. Częścią tego zadania było ukończenie pełnowymiarowego projektu kapsuły. W tym miesiącu został on z powodzeniem zaprezentowany podczas Europejskiego Tygodnia Hyperloop w Walencji.

Kamran Rahmani, inżynier projektu w zespole DH05, podzielił się szczegółami dotyczącymi wnętrza kapsuły na forum KeyShot. W ramach zespołu projektowego był odpowiedzialny za to, aby wnętrze kapsuły było bezpieczne, wygodne i praktyczne dla pasażerów. „Każda kapsuła ma część prywatną i socjalną oraz jedną salę grupową, mieszczącą prawie 50 osób”, wyjaśnia. „Wnętrze podzielone jest na moduły dla każdego rzędu siedzeń, drzwi i półek bagażowych, dzięki czemu projekt jest możliwy do zrealizowania. We wnętrzu wykorzystano jasne kolory, zaokrąglone kształty i naturalne materiały w celu osiągnięcia poczucia przestronności i spokoju. Krzesła zostały zaprojektowane z myślą o wygodnej i bezpiecznej pozycji, a w dodatku oferują one miejsce na bagaż podręczny. Połączone siedzenia obok siebie to rozwiązanie zajmujące mało miejsca, pozwalające na posadzenie osób razem lub osobno – oddzielonych podłokietnikiem. Podział w ścianie wewnętrznej zapewnia spersonalizowaną przestrzeń ze światłami, portami do ładowania, ekranami informacyjnymi i panelami bezpieczeństwa”.

kamran rahmani delft hyperloop keyshot 3d rendering 022

Co jest wyjątkowego w projekcie wnętrza Delft Hyperloop?

W Delft Hyperloop projektujemy z myślą o przyszłości. Oznacza to, że pracujemy nad koncepcją, która będzie dostępna nie teraz, ale być może w ciągu najbliższych 5-10 lat. Moglibyśmy więc przewidzieć i używać języka projektowania, który będzie akceptowany w tym czasie.

„KeyShot pomógł nam przygotować rendery, które są praktycznie takie same, jak nasze wyobrażenia o Hyperloop i to w naprawdę krótkim czasie”.

Aby to osiągnąć, powinniśmy przeprowadzić wiele badań projektowych i zapytać o opinię ludzi oraz interesariuszy, którzy będą korzystać z Hyperloop albo będą bezpośrednio lub pośrednio zaangażowani w tę branżę. Musieliśmy opisać nasze pomysły i zwizualizować naszą koncepcję, aby umożliwić komunikację z potencjalnymi użytkownikami. Dlatego użyliśmy programu KeyShot. KeyShot pomógł nam przygotować wizualizacje, które są prawie takie same, jak nasze wyobrażenia o Hyperloop w naprawdę krótkim czasie. Mogliśmy z łatwością testować różne oświetlenia, materiały, nastroje i otoczenie dzięki przyjaznym dla użytkownika ustawieniom, co pozwoliło nam zdecydować o ostatecznej koncepcji.

Co istotnego należało pokazać w projekcie?

Hyperloop będzie nowoczesnym systemem transportowym, w którym kapsuły będą przemieszczać się z dużą prędkością (prawie tak samo jak samoloty, ale na ziemi), wewnątrz tuneli próżniowych. Inżynierowie powinni więc poświęcić czas na zapewnienie bezpieczeństwa, a jednocześnie projektanci powinni zapewnić pasażerom jego poczucie. Nie chodzi tylko o dodanie pasów bezpieczeństwa czy masek tlenowych, ale także o wykorzystanie kształtów, form, kolorów i materiałów tak, aby podczas podróży każdy czuł się zrelaksowany i spokojny. W KeyShot mogliśmy łatwo przetestować różne warianty wnętrza kapsuły i porównać je, aby zapewnić pasażerom realne poczucie bezpieczeństwa, za pomocą jednego kliknięcia.

kamran rahmani delft hyperloop keyshot 3d rendering 03

Jakie widzisz zalety używania KeyShot do wizualizacji Hyperloop?

Wiele firm jest obecnie zaangażowanych w branżę hyperloop; Różni ludzie o różnych specjalnościach starają się umożliwić ludziom doświadczenie szybkiego przemieszczania się w tunelach próżniowych. Jako Projektant Przemysłowy w Delft Hyperloop wielokrotnie przedstawiam koncepcję wielu osobom na wielu spotkaniach, od pierwszych szkiców, aby otrzymać wszystkie ich uwagi i opinie, i stopniowo rozwijać projekt dodając więcej szczegółów w różnych fazach .

„KeyShot zaoszczędził dużo czasu dzięki importowaniu zaktualizowanych modeli 3D i przygotowaniu renderów, aby zaprezentować nasz projekt różnym osobom i firmom na wszystkich spotkaniach”.

KeyShot zaoszczędził wiele czasu przy imporcie zaktualizowanych modeli 3D i przygotowaniu renderingów, aby zaprezentować nasz projekt różnym osobom i firmom na wszystkich spotkaniach. Bardzo ważne było dla nas, aby nie przełączać się między wieloma różnymi programami, wtyczkami i narzędziami. Musieliśmy zaoszczędzić czas i dlatego uważamy, że KeyShot był doskonały. Każdy mógł przesłać nam modele 3D wyeksportowane z różnych programów CAD, a my mogliśmy je łatwo zaimportować do KeyShot, ponieważ obsługuje on wszystkie formaty plików CAD, które mieliśmy.

Luxion jest partnerem projektu Delft Hyperloop, wspierając zespoły w oprogramowaniu wizualizacyjnym potrzebnym do wizualizacji przyszłości. Dowiedz się więcej o projekcie, technologii i zespołach na delfthyperloop.nl.

Wypróbuj KeyShot już dzisiaj! Pobierz bezpłatne DEMO!

Pobierz KeyShot i zobacz, jak szybko możesz tworzyć niesamowite rendery i animacje 3D.