Post-processing twoich renderów w KeyShot

Przetwarzanie końcowe (post-processing, edycja) renderów może być przydatne w wielu przypadkach. Możesz chcieć poprawić kontrast, dodać poświatę lub winietę, a nawet zmienić kolory tła i dodać grafikę frontową. KeyShot pozwala zrobić to nie tylko przed, ale także po wyrenderowaniu sceny, wraz z tworzeniem wielu wersji. Spójrzmy.

Etykiety wypukłe i wklęsłe

W KeyShot 8 lub nowszym możesz szybko i łatwo wprowadzać zmiany po wyrenderowaniu za pomocą panelu Dopasowanie w oknie Wizualizacja. Po wybraniu opcji wyjściowych i naciśnięciu przycisku Wizualizacja otworzy się Okno Wizualizacji pokazujące postęp aktualnie przetwarzanego obrazu. W dowolnym momencie renderowania lokalnego można rozpocząć wprowadzanie zmian, wybierając ikonę Panelu Stylu Obrazu w menu Okna Wizualizacji.

Pamiętaj, że chociaż możesz wprowadzać korekty natychmiast po rozpoczęciu procesu renderowania, możesz uzyskać dokładniejsze wyobrażenie o tym, jakie korekty mogą być potrzebne dopiero po zakończeniu renderowania.

Po otwarciu panelu Dopasowanie zauważysz, że karta wygląda prawie identycznie jak karta Obraz w panelu Projekt KeyShot. Jedyną zauważalną różnicą jest brak ustawień rozdzielczości, ponieważ obraz został już wyrenderowany.

Wszystkie ustawienia można edytować tak samo, jak w Ustawieniach Obrazu. W rzeczywistości, jeśli wcześniej utworzyłeś kilka stylów obrazu, zobaczysz je tutaj. Post-processing jest naturalnym krokiem w procesie tworzenia wizualizacji i pomaga zredukować ilość powtórzeń renderowania obrazów, które nie mają preferowanego wyglądu.

W panelu Dopasowania dostępnym po renderowaniu masz do wyboru opcje Podstawowe i Fotograficzne, które obejmują korekty obrazu, takie jak Ekspozycja, Poświata, Winieta i Aberracja chromatyczna, a także opcję Odszumiania obrazów i usuwania prześwietleń.

Jeśli użyjesz opcji Photographic, uzyskasz większą kontrolę nad parametrami dopasowania obrazu, a także zmienisz kolory tła i dodasz grafiki frontowe, tak jak w przypadku opcji Obraz w KeyShot.

Po zakończeniu wprowadzania poprawek i zadowalającym wyniku końcowym możesz zapisać zmiany. Jeśli zamkniesz okno lub naciśniesz zielony znacznik wyboru, otrzymasz pytanie o zapisanie zmian.

Mamy nadzieję, że artykuł pomoże zrozumieć opcje przetwarzania końcowego w KeyShot. Więcej informacji na temat Stylów Obrazu można znaleźć w Podręczniku KeyShot.

Wypróbuj KeyShot już dzisiaj! Pobierz bezpłatne DEMO!

Pobierz KeyShot i zobacz, jak szybko możesz tworzyć niesamowite rendery i animacje 3D.