KeyShot 10.2 już dostępny!

KeyShot 10.2 został wydany. Wprowadziliśmy kilka świetnych funkcjonalności stawiając nacisk w obszarach materiałów, geometrii i przepływu pracy. W każdym z nich priorytetem pozostaje poprawa wydajności i użytkowania.

Najważniejszymi z nowych funkcji są znaczne ulepszenia dotyczące kaustyki, odnowiona Biblioteka Materiałów, przyjazny dla użytkownika styl Konfiguratora, nowe Narzędzie do Upraszczania Siatki, a także nowe opcje importowania i wiele innych ulepszeń dotyczących materiałów, interfejsu użytkownika i możliwości przepływu pracy.

Zapytaj o dobrą ofertę!


KeyShot 10.2 wprowadza funkcje uproszczenia siatki i płatków metalicznych dla materiałów Axalta Paint.

keyshot 10 mesh simplification flakes 01

Najważniejsze funkcje KeyShot 10.2

Poniżej przedstawiono najważniejsze funkcje KeyShot 10.2. Więcej szczegółów i przykłady nowych funkcji KeyShot 10 można znaleźć na stronie keyshot.datacomp.pl/keyshot-10. Cała lista funkcji i ulepszeń w KeyShot 10, wraz z informacjami na temat działania każdej funkcji, jest dostępna w przewodniku KeyShot 10 What’s new. Najważniejsze nowe funkcjonalności obejmują:

Kaustyka

Opracowano nowy algorytm kaustyki dla KeyShot 10 z dodatkowymi udoskonaleniami i ulepszeniami szybkości wprowadzonymi w KeyShot 10.2. Nowy algorytm może obsłużyć tysiące świateł, działa niesamowicie szybko na nowych procesorach graficznych NVIDIA RTX Ampere i pozwala zobaczyć szczegóły i drobne struktury w kaustyce w ułamku sekundy, zarówno z bliska, jak i z daleka. Dodatkowo poprawiono kaustykę, aby zapewnić płynne oświetlenie otoczenia i bardziej spójną jasność. Przeczytaj więcej o renderowaniu Kaustyki w KeyShot na GPU.

2103 keyshot 10 caustics david merz 05 1
KeyShot 10 Caustics zapewnia niespotykany poziom szczegółowości i dokładności. Zdjęcie: David Merz

Farby Axalta

Ekskluzywny zestaw materiałów malarskich Axalta firmy KeyShot oferuje teraz możliwość dodawania płatków metalu do farby z nowymi opcjami rozmiaru i gęstości płatków. Dodatkowo płatki metalu są rozmieszczone losowo i będą pasować do odbicia kierunkowego i koloru podstawowego materiału farby Axalta.

Biblioteka materiałów

Biblioteka materiałów KeyShot została całkowicie przebudowana z nowymi miniaturami specyficznymi dla materiałów, aby dokładniej wizualizować wygląd i właściwości materiałów. Dzięki temu użytkownicy mają teraz możliwość wyboru stylu miniatury spośród siedmiu różnych modeli dla gotowych, pobranych lub nowo utworzonych materiałów. Wraz z tym biblioteka będzie teraz ładować zasoby dynamicznie, nie blokując już biblioteki podczas ładowania. Uwaga: zaleca się korzystanie z pełnego instalatora, aby wczytać tę nową funkcjonalność.

Konfigurator Touch-Friendly

Touch-Friendly to nowy Styl Layoutu dostępny w kreatorze konfiguratora, który zapewnia minimalistyczny, przyjazny dla dotyku interfejs dla trybu prezentacji. Nowy styl zapewnia opcje dostosowywania specyficzne dla elementów interfejsu, w tym opcje rozmiaru, koloru, stylu i ikon. Poprzednie konfiguratory można zaktualizować, aby używały nowego stylu, wybierając opcję Touch-Friendly w opcjach Styl Layoutu.

Narzędzie Upraszczania Siatki

Uproszczenie siatki to nowe narzędzie geometrii, które pozwala użytkownikowi zmniejszyć liczbę trójkątów w siatce przy zachowaniu ogólnego kształtu. Jest to przydatne do uproszczenia geometrii do późniejszego wykorzystania w KeyVR lub innych aplikacjach AR, gdzie wydajność zależy od liczby trójkątów w modelu. To narzędzie jest podobne do narzędzia Re-Tesselate, które wymaga NURBS do obliczenia nowej siatki. W przypadku modeli, które nie mają żadnych NURBS, nowe narzędzie Mesh Simplification zapobiega konieczności obniżania jakości w oprogramowaniu do modelowania tylko w celu ponownego zaimportowania go do KeyShot. Dowiedz się więcej o Uproszczeniu Siatki.

Dodatkowe funkcje

Inne aktualizacje, które użytkownicy znajdą w KeyShot 10.2 obejmują:

Połącz Zduplikowane Materiały: umożliwia użytkownikom łatwe lokalizowanie i łączenie materiałów sceny, które są takie same.

Farba Metaliczna: ulepszony wygląd lakierów metalicznych o szorstkości powłoki bezbarwnej

Podziel Powierzchnie Obiektów: narzędzie to ma nową opcję wyboru pędzlem

Eksport/Import: ulepszone materiały dla eksportu USD/glTF plus nowa kompresja importu glTF i Draco dla eksportu; ulepszony import FBX; zaktualizowana obsługa Creo View, CATIA V5, Jt (do 10.6), Parasolid (do 33,1); wsparcie dla Maya 2022, SketchUp 2021

Wersja bez głowy: ulepszona, aby zapewnić więcej funkcji i oddzielny plik wykonywalny

Dokładny przegląd wszystkich nowych funkcji, aktualizacji i poprawek błędów jest dostępny w release notes.

Dostępność

KeyShot 10.2 jest już dostępny do pobrania i zakupu  na naszej stronie internetowej. Użytkownicy KeyShot 8 lub 9 mogą dokonać aktualizacji do KeyShot 10 za opłatą według cennika. Aby uzyskać więcej informacji o cenach lub aktualnej licencji, zapraszamy do kontaktu.